Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Можливості для оскарження газових контрактів 2009 р. Україну позбавив особисто Янукович

Можливості звертатися до міжнародного арбітражу для оскарження газових контрактів 2009 р. Україну позбавив особисто президент Віктор Янукович.

Типовий контракт між комерційними структурами НАК "Нафтогаз" та "Газпромом" Янукович власноруч вписав золотими літерами у сумнозвісні Харківські угоди. Відтак бізнес-угода, яку можна було би в будь-який момент переглянути чи оскаржити в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма, став невід’ємною та недоторканною частиною українсько-російського міждержавної угоди. Відповідно зі сфери міжнародного комерційного права питання перейшло в царину міжнародного публічного права. Стокгольмський арбітраж не розглядає міждержавних угод.

Очевидно, саме це і пояснили Віктору Януковичу ті юристи, на думку яких він посилався, виправдовуючи своє небажання подавати на "Газпром" до міжнародного суду. Саме Стокгольмський арбітраж, як показав досвід, є дієвим механізмом впливу на позицію російського газового монополіста.

Щоб отримати знижки на російський газ, цим механізмом скористалася майже всі європейські країни. Лише погроза європейських споживачів звернутися до незалежного арбітражу змушувала "Газпром" йти на поступки і без жодних умов погоджуватися на відчутні дисконти. А деякі європейські газові компанії, наприклад, німецька RWE через міжнародний суд Відня добилася не лише перегляду контракту, але й мільярдної компенсації від "Газпрому" за поставки блакитного палива в попередні роки по завищеній ціні.

Янукович сам у Харкові позбавив Україну механізму захисту своїх інтересів, і йому нема чим погрожувати північному сусіду, залишається лише йти у фарватері російського диктату. Підпису Юлії Тимошенко під газовим контрактом 2009-го року немає. Своїм автографом цей контракт зацементував президент Янукович, коли включив його до тексту Харківських угод. Тому та ціна за газ, яку платить сьогодні Україна, це ціна Віктора Януковича, а не когось іншого.

Для довідки:

Стаття 4, пункт 4 газового контракту 2009 р.

- Якщо якась зі Сторін заявить, що обставини на ринку паливно-енергетичних товарів суттєво змінилися порівняно з тим, на що Сторони обґрунтовано очікували при укладанні цього Контракту, і контрактна ціна, вказана у пункті 4. 1 цього Контракту, не відображає рівня цін ринку, то Сторони вступають у переговори з перегляду контрактної ціни відповідно до положень цього Контракту.

Пункт 4.4.1

- Вимога про перегляд ціни повинна бути представлена в письмові формі і потрібним чином обґрунтована Стороною, яка її висуває. Після отримання відповідною Стороною вищевказаної вимоги, Сторони зобов’язуються протягом 20-ти днів ступити в переговори. Якщо домовленість не буде досягнути протягом трьох місяців з дати початки переговорів, то кожна зі Сторін має право оскаржити дії іншої зі Сторін з виконання діючого контракту і передати справу в арбітраж відповідно до Статті 8 Контракту для ухваленні кінцевого рішення.

У свою чергу, стаття 8 передбачає, що якщо протягом 30 днів Сторони не дійшли згоди, то будь-які спори щодо умов та змісту контракту вирішуються в Арбітражному інституті Торговельної палати м. Стокгольм.

ТУТ
Tags: дебилы, прдоны, проффесор, рассея, тимошенко, україна, янукович
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments