Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Янукович – не державний символ, щоб судити людей за наругу над його портретамиНаруга над портретом президента не передбачає ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності.


Про це заявив Микола Хавронюк, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ, експерт з кримінального права, коментуючи арешт активістки у Луцьку, повідомляє Тиждень.ua

«Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за наругу лише над державними символами (герб, прапор, гімн). Ні президент, ні тим більше його портрет, не є ними», – наголошує експерт.

За його словами, у деяких державах прямо передбачено відповідальність за образу президента, зокрема у Білорусі й Казахстані.

«У нас вона в КК не встановлена. Отже, якщо президент України вважатиме себе ображеним, він може подати в суд позов про захист його честі і гідності, який розглядатиметься в порядку цивільного судочинства», - зазначає Хавронюк.

Як стверджує експерт, в Україні були незаконні судові рішення, коли дії, пов'язані з образою президента, кваліфікувались за ст. 296 як хуліганство.

«Підкреслюю: такі рішення є незаконними, бо не відповідають загальним положенням КК України», – зазначив експерт.У той час Михайло Лебедь, член правління правозахисної організації Інститут Республіка, вважає це «суто актом політичного  залякування активістки».

Студенты "отпраздновали" провал ассоциации с ЕС "сожжением" Януковича и Клюева. ВИДЕО

«Де-юре це свобода самовираження – обертати портрети Януковича, як хочеш. Якщо президента це не влаштовує, то хай особисто звертається в суд про захист своєї честі та гідності, але треба буде ще довести, що такий акт дійсно принижує його честь і гідність», – зазначає Лебедь.

За його словами, за образливі плакати активістів можуть переслідувати, «але якщо це буде масова акція за участі правозахисників і відомих діячів міста, то бєспрєдєлу можна уникнути».

тут
Tags: беспредел, менты, подонки, прдоны, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments