Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Держатомрегулювання України - оновлена інформація про події на АЕС Fukushima-Daiіchi в Японії

28 березня 2011 року
Інформацію оновлено станом на за Київським часом


Станом на ранок 28 березня ц.р., за офіційним повідомленням МАГАТЕ, ситуація на майданчику аварійної АЕС Фукусіма-1 (Fukushima-Daiіchi) залишається стабільно тяжкою.
Більш докладно щодо стану АЕС Фукусіма-1:
Енергоблок №1, №2, №3, №4 АЕС Фукусіма-1. За повідомленнями МАГАТЕ, оновлена інформація по блоках відсутня, за виключенням:
1. Триває закачування знесоленої води у перші контури реакторних установок блоків №1, №2 та №3. Починаючи з 00:30 за київським часом 28 березня ц.р. над будівлями блоків №1, №2 і №3 з‘явився білий «дим».
2. На блоці №1 налагоджено відкачування радіоактивної води з турбінного відділення до конденсаторів машзалу.
3. На блоці №2 відкачування радіоактивної води з турбінного відділення до конденсаторів машзалу тимчасово припинено у зв‘язку із переповненням конденсаторів машзалу.
4. На блоці №3 закінчується підготовка до видалення високоактивної радіоактивної води з турбінного відділення.
5. На блоці №4 заплановано з 29 березня ц.р. залив приреакторного басейну витримки знесоленою водою замість морської, залив якої наразі триває.

За офіційним повідомленням першої групи експертів МАГАТЕ, які з 24 березня знаходяться в м. Токіо за офіційним запрошенням Уряду Японії, потужність дози опромінення в м. Токіо становить 0,08-0,15 мкЗв/год (природний фон). За інформацією другої групи експертів МАГАТЕ, в зоні від 30 км до 41 км від аварійної АЕС Фукусіма-1 потужність дози опромінення складає від 0,9 до 17 мкЗв/год (від 90 до 1700 мкР/год).
Станом на 07:00 за київським часом 28 березня ц.р. у 8 з 47 префектур Японії зафіксовано поверхневе забруднення території ізотопами йоду-131 та цезію-137. При цьому, в 6 префектурах (Чіба, Ібаракі, Саітама, Точігі, Токіо та Ямагата) було зафіксовано поверхневе забруднення ізотопом йоду-131 на рівні більше 20000 Бк/м^2.Додатково, 26 березня ц.р. до Японії прибула третя група експертів МАГАТЕ, яка зустрінеться з місцевими посадовими особами органу ядерного регулювання Японії в префектурах, що зазнали радіоактивного забруднення. Ця група буде надавати кваліфіковану підтримку і рекомендації щодо процедур вимірювання та можливості споживання харчових продуктів із забруднених територій.

АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі он-лайн - підвищення рівня потужності дози гама-випромінювання на території України не спостерігається.
При цьому необхідно відзначити, що з 25 березня ц.р. в 30-км зонах спостереження навколо АЕС України в Рівненській обл., Хмельницькій обл. та Миколаївській обл. штатними постами АСКРО (автоматизована система контролю радіаційної обстановки) почали фіксуватися мікроскопічні мінімально-вимірювані концентрації ізотопу йоду-131 в повітрі. Аналогічні дані зафіксовані по Київській обл.
Станом на ранок 28 березня ц.р. концентрації ізотопу йоду-131 в повітрі складає від 0,00002 Бк/м^3 до 0,000008 Бк/м^3. Сьогодні, вперше, в 30-км зоні спостереження навколо АЕС в Запорізькій обл. зафіксовані сліди ізотопу йоду-131 на рівні порогу чутливості приладів постів АСКРО.
Додатковий вміст ізотопу цезію-137 у повітрі від аварії на АЕС Фукусіма-1 в 30-км зонах спостереження навколо діючих АЕС України встановити неможливо через наявність на території України ізотопу цезію-137 Чорнобильського походження.
Потрібно нагадати, що згідно з Нормами радіаційної безпеки України (НРБУ-97) допустима концентрація ізотопу йода-131 для населення становить 4 Бк/м^3.
Tags: радиоактивность, фукусима-1, япония
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments