Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Рекомендовано к прочтению

Интервью С.Головатого "Радио Свобода" по юридическим аспектам восстановления Конституционного порядка в Украине (отрывок):
....
Так і сьогодні, якщо немає 300 депутатів, які готові у такий мирний спосіб розв’язати цю гостру політичну кризу, то такому парламенту не треба жодного дня працювати. Жодного! Значить, тоді відповідає опозиція.

Якщо вони і далі йдуть просто сидіти і бути статистами, то хай йдуть, але це вже відповідальність на опозиції. Не на владі, а саме на опозиції. І тому їм шукати, як знайти 300, в який спосіб, на яких компромісах, шляхом яких переговорів, що, до чого, вмовляння. Не знаю. Але це єдиний легітимний спосіб вийти з кризи. Інакше це буде здача.

– Добре, набрали 300, і Верховна Рада ухвалила цей акт. Наскільки він буде все-таки не політико-правовим, а правовим?

– Якщо є 300, то це стовідсотково юридичний акт. Стовідсотково юридично правосильний акт. Тут навіть немає мільйонної часточки чогось такого нечистого.

– Добре. Я не юрист, як Ви сказали, а лише журналіст. Але юристи, фахівці з конституційного права не всі вважають, що це буде легітимно.

– Вони можуть не вважати. Це залежить від рівня знань.

– Я пропоную послухати точку зору колишнього голови ЦВК Володимира Шаповала, де він говорить якраз про ухвалення акту.

Володимир Шаповал: У 2010 році КСУ перевищив свої повноваження, а у 2014-у, припустимо, Верховна Рада зробить те ж саме. Тобто вийде таке: ти – дурень! Ні, ти – дурень! Отут є питання. І опоненти, а вони завжди будуть, скажуть: це не конституційно, акт не має ніякого сенсу.

– А як це не має сенсу, коли… Мені це просто соромно слухати від фахівця конституційного права, що 300 уповноважених народом представників приймають, відповідно до Конституції, акт, і він нелегітимний?! Вони ж не приймають нову Конституцію, вони приймають акт як тимчасовий, як акт, що репрезентує чи виявляє волю народу практично. Бо це 300. Це дві третини виборців! Це не проста більшість виборців. Це дві третини виборців вони представляють. І в такий спосіб вони говорять, що віднині є те, що було чинним тоді. Бо з 2010 року те, що зробив суд, про що говорить Шаповал, є нелегітимним.
....
radiosvoboda.org
Tags: вибори, интересная ссылка, прдоны, тушки, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments