Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Харків просить вогню

Originally posted by reznichenko_d at Харків просить вогню


Кожен харківський повстанець, з яким довелося говорити в захопленій ними ОДА, питав, - чи буде допомога з Києва?
Кожен другий перепитував - де ж міфічні "два автобуси Правого Сектору"?!

Розмови, що "не треба вмішуватися у справи харків'ян, аби ніхто не сказав, ніби бандерівці окуповують схід", "не треба провокувати", - маячня. Просто люди тут все ще бояться міліції, бояться Гєпи з Допою, бояться наслідків, і не впевнені, що минуле дійсно відійшло остаточно, і тому обережні понад міру. Харківська ОДА нагадує Київраду в перші часи революції - порядок, чистота, недоторкані стелажі та кабінети, бутерброди і чай, збуджена молодь у масках, загрозливі чутки, "коменданти квадратних метрів", які багато радяться і нічого не вирішують, сцена, промови, відчуття страху і натхнення.

Харків нас здивував. Публіка завзята і бойова. Наразі у повстанців сил більше, ніж у влади. Після того, як владний "Український фронт" вилетів у пшик, а Жиліна оголосили у розшук, тітушки у Харкові ледве-ледве відсвічують. Ніяких постів на шляхах у місто нема. Міліція "охороняє порядок", тобто стоїть розгублено - вона ще не знає, на чиїй стороні варто виступати.

Було дико і незвично бачити зграї міліціонерів в одностроях, які ходять по ОДА між зграями повстанців. Під вечір міліціонери зникли.

Харків'яни не усвідомлюють своїх можливостей, вони переживають початкову стадію протесту: "ми - мирні люди, ми за ненасильницьке протистояння, ми захопили держбудівлю, щоб бути почутими". Їх багацько на подвір'ї ОДА, і чимало всередині. Формується Самооборона, вже діє відділок Правого Сектору.

Напроти них, на іншому кінці величезної площі - таборець шанувальників Леніна, які бояться, що їх кумира сковирнуть.
Прямо через дорогу від ОДА - мітинг прихильників Гєпи.Гєпа - хитрий лис, з міцними нервами. Сьогодні він прийшов вмовляти повстанців, знаючи, що не вмовить. Просто показав, що йому не страшно. Зайшов у натовп без охорони. Йому ніхто не повірив, але всі слухали.Він дійсно на щось сподівається. З кимось планує домовитися, і вийти сухим.
Tags: майдан, тактика революційних дій, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments