Чи є відповідні настрої місцевого населення як грунт для розкачування сепаратизму? – Так, і соціологія їх фіксує. Вони не домінують, але присутні в широкому змісті – хоча в Харкові значно менше, ніж в Луганську чи Донецьку. Чи могла нова влада зламати ситуацію в «мирний» спосіб? – Ні, новій владі вони не повірять апріорі, в регіоні домінують не так сепаратистські, як реваншистські настрої.
Відповідні настрої накачувались задля електоральних вигод всі роки Незалежності і за місяць, два, три їх змінити неможливо. Це робили відомі особи і бізнесмени, а чи могли вони переломити ситуацію? – Так, специфіка місцевого населення допускає таку можливість. Хотіли? – Можливо, хоча швидше ні, оскільки у нас нові вибори, а інструментами здатні оперувати лише старими. Але це гра в яку можна догратися, оскільки втрата Криму вже порушила електоральні баланси, а втрата Донбасу взагалі поставить крапку у цій історії.
Станислав Речинский
Парадоксально то, что движущей силой сепаратистских движений на Юго-Востоке не всегда являются ностальгирующие по СССР. Пожалуй, самые активные -- это русские националисты. Правые. Так же ненавидящие большевизм и "совок", как и наши правые. Пока что у них временный союз с "левыми", симпатизирующими коммунистам. Но компот очень странный
Journal information