13.04.2011 18:53 | Оперативный штаб Росатома
2. Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant Photos 7 (Свежие фото с АЭС Фукусима-1)
3. Держатомрегулювання України - оновлена інформація про події на АЕС Fukushima-Daiіchi в Японії)
12 квітня 2011 року
Інформацію оновлено станом на 16:00 за Київським часом
За офіційним повідомленням МАГАТЕ, Агентство по ядерній та промисловій безпеці Японії перекласифікувало подію на АЕС Фукусіма-1, надавши їй найвищий рівень за Міжнародною шкалою ядерних і радіологічних подій (шкала ІНЕС) – рівень 7 “велика аварія”. За новою оцінкою, аварії на блоках № 1, 2, 3 розглядаються як єдина подія. Нагадаємо, що до перекласифікації, події на блоках № 1, 2, 3 оцінювалися за шкалою ІНЕС окремо – рівнем 5 “аварія з широкими наслідками”. Оцінка подій на блоці № 4 залишається незмінною – рівень 3 за шкалою ІНЕС.
Перекласифікацію подій на блоках № 1, 2, 3 було здійснено за результатами оцінювання загальної активності викиду радіоактивних речовин в атмосферу. Агентство по ядерній та промисловій безпеці Японії вважає, що викид радіоактивних матеріалів в атмосферу в результаті аварії на АЕС Фукусіма-1 складає приблизно 10% від викиду в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, єдиній події до цього часу, якій присвоювався рівень 7 за шкалою ІНЕС.
Викид з АЕС Фукусіма-1 Викид з Чорнобильської АЕС
За оцінкою Агентства За оцінкою Комісії
по ядерній та промисловій безпеці Японії по ядерній безпеці Японії
Загальна
радіологічна
еквівалентність
по I-131 3.7 x 10^17 Бк 6.3 x 10^17 Бк 5.2 x 10^18 Бк
На ранок 12 квітня, за офіційними повідомленнями МАГАТЕ, зовнішнє енергопостачання всіх японських АЕС після землетрусів 7 та 11 квітня відновлено.
Стан аварійної АЕС Фукусіма-1:
продовжуються роботи щодо контрольованого скиду у відкрите море низькоактивної води. 10 квітня із головної будівлі підприємства по переробці радіоактивних відходів було відкачано близько 9000 тон радіоактивної води, проводиться оцінка об’єму води, що залишається у будівлі;
6 квітня розпочато роботи щодо збору уламків на території проммайданчиків блоків № 1-4 за допомогою важких механізмів з дистанційним управлінням. На схемі, що наведена нижче, зеленим кольором позначена зона дії механізмів, червоним пунктиром – зона, де проводяться роботи в поточний час, блакитним пунктиром – лінії передачі даних системи управління. Синім трикутником позначена радіорелейна станція, синім прямокутником – приміщення операторів, синіми кружками – камери спостереження з дистанційним управлінням.
Journal information